Šrí Lanka – cesta rájem 2018

Šrí Lanka – cesta rájem 2018, Srí Lanka, 20.4.2018, Plná penze
Číslo zájezdu: 118840653

Šrí Lanka – cesta rájem 2018

Srí Lanka

,Šrí Lanka – cesta rájem 2018

Termín:

20.4.2018 - 5.5.2018
Další termíny

Strava:

Plná penze

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

16 dní

Doprava:

letecky  Praha0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
58 800 Kč ()


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Šrí Lanka – cesta rájem
Popis
Nabízíme aktivní variantu zájezdu na Šrí Lanku určenou všem, kteří rádi kombinují poznávání s pohybem v přírodě. Ať už se vám ostrov zalíbil při prvním pobytu a chcete ho poznat hlouběji, nebo je to vaše první cesta a chcete trávit více času pohybem než v autobusu, je tento zájezd právě pro vás. Uděláme si půldenní výlet do deštného pralesa Sinharádža. Kdo bude chtít, vystoupá na Adamovu horu tou nejnáročnější, ale zároveň i tou nejkrásnější cestou, při níž zdoláme přes 2000 výškových metrů. Tři dny strávíme výlety nalehko v neobjevených horách Knuckles. Vykoupeme se v nejednom vodopádu, nahlédneme do tradiční domorodé vesničky, navštívíme ale i známé památky – Lví skálu, buddhistické skalní chrámy v Dambulle a Kandy. Naši cestu zakončíme na východním pobřeží u moře. Během zájezdu bude šance vyzkoušet si šnorchlování, canyoning, splutí řeky, potápění... Dokonce bude možnost vydat se na člunech za plejtváky a delfíny.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Náročnost:

Nejnáročnější pěší program absolvujete 4. den – přechod Adamovy hory (převýšení +2000 m, sestup -800 m, v závěru hodně schodů), ale lze zvolit i lehčí alternativu výstupu (+800 m), nebo i jen odpočinkový program. Dále je naplánovaný treking 7.–9. den v pohoří Knuckles – první a poslední den (12 km + 18 km) v nenáročném zvlněném terénu, prostřední den je možný nepovinný výstup na vrchol (celkem 18 km, +650 m převýšení).

Spát budeme převážně v turistických hotýlcích a lodžích. V kempu v Kitulgale a zejména v pohoří Knuckles pak bude ubytování 4 noci v pronajatých stanech, které jsou postavené pod dřevěnými přístřešky na kůlech – spí se na matracích, vybavení tábořistě je skromné, ale čisté, a jídlo, které nám naši místní průvodci připraví, je neobyčejně chutné.
Strava
snídaně, plná penze
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků), pronajaté mikrobusy/vany, tuktuky, 9x hotel ** se snídaní, 4x pronajatý stan v kempu – 1x se snídaní v Kitulgale a 3x plná penze v Knuckles Range, český odborný průvodce China Tours a místní průvodce v Knuckles Range
Zájezd nezahrnuje
šrílanské vízum – 1100 Kč, jednolůžkový pokoj – 4700 Kč
Program
Den 1
Praha – Kolombo – Negombo : letecky na Šrí Lanku a první pohodový den na břehu moře – možnost koupání a návštěvy největšího rybího trhu na ostrově.
Den 3
Negombo – Ratnapura : přes sloní sirotčinec v Pinnevalle s více než 80 slony do tzv. Města drahokamů ; odpoledne návštěva oblíbeného piknikového místa u vodopádu Bópath s možností koupání.
Den 4
Ratnapura – NP Sinharádža : návštěva dílny na zpracování drahých kamenů a primitivní štoly na jejich těžbu; poslední primární deštný prales na ostrově – asi 4hodinová procházka pralesem.
Den 5
Ratnapura – Nallathannija: nalehko zdoláme nejposvátnější přírodní místo Adamovu horu (2245 m n.m.) – vystoupáme tropickým porostem s potůčky a bystřinami a v závěru po strmých schodech na vrchol, odkud uvidíme Šrílanskou vysočinu jako na dlani.
Den 6
Nallathannija – Kitulgala : přejezd Šrílanskou vysočinou (cestou mohutné akácie a nedozírné čajové plantáže) do kempu u řeky Kelani – relax a koupání; možnost krásného canyoningu nebo splutí části řeky – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; večerní barbecue .
Den 7
Kitulgala – Kandy : přejezd do srdce ostrova a náboženského centra – chrám Kataragamy i Buddhova zubu ; výtečné místní vývařovny i stylové restaurace; večerní taneční vystoupení v maskách.
Den 8
Knuckles Range Corbett's Gap : nalehko třídenní přechod pohoří s výstupem na vrchol (1860 m n.m.) hřebene (variantně lze zůstat v kempu) – přes čajové a kardamomové plantáže, lesy akácií a borovic, porosty rododendronů a bambusů , v závěru přes rýžová políčka – cestou omračující příroda, vesničky plantážových dělníků, továrna na čaj i ochutnávka rýžového vína.
Den 11
Corbett's Gap – Habarana/Sígirija : východ slunce nad nedozírným údolím a sjezd z hor do úrodných plání – hinduistický funky chrám v Udadumbaře ; nádherně zdobené skalní chrámy v Dambulle ; podvečerní vyjížďka po jezeře a návštěva domorodé vesnice s milými, vždy usměvavými lidmi.
Den 0

Den 13
Nilaveli : 3denní pobyt ve kdysi oblíbeném letovisku v tamilské části ostrova, které začínají turisté znovu objevovat – pláže s bílým pískem, pozvolný vstup do moře a minimum turistů, možnost šnorchlování/potápění na korálech u NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), výletu lodí za plejtváky a delfíny , pevnost Frederick se Skokem milenců ; 15. den odpoledne přejezd autobusem napříč ostrovem do Kolomba a odlet do ČR, přílet domů 16. den.
Pořadatelem tohoto zájezdu je CHINA TOURS s.r.o., IČ 26483343.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK