pondělí - pátek 10:00 - 17:00 hodin
Šrí Lanka – cesta rájem 2018, Srí Lanka, 20.4.2018, Plná penze
Srí Lanka
Hodnocení podle Holidaycheck

Šrí Lanka – cesta rájem 2018

20.4.–5.5.2018
16 dní
Plná penze
Praha
letecky
58 800 Kč -0 %
Číslo termínu: 118840653
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Šrí Lanka – cesta rájem
Popis
Nabízíme aktivní variantu zájezdu na Šrí Lanku určenou všem, kteří rádi kombinují poznávání s pohybem v přírodě. Ať už se vám ostrov zalíbil při prvním pobytu a chcete ho poznat hlouběji, nebo je to vaše první cesta a chcete trávit více času pohybem než v autobusu, je tento zájezd právě pro vás. Uděláme si půldenní výlet do deštného pralesa Sinharádža. Kdo bude chtít, vystoupá na Adamovu horu tou nejnáročnější, ale zároveň i tou nejkrásnější cestou, při níž zdoláme přes 2000 výškových metrů. Tři dny strávíme výlety nalehko v neobjevených horách Knuckles. Vykoupeme se v nejednom vodopádu, nahlédneme do tradiční domorodé vesničky, navštívíme ale i známé památky – Lví skálu, buddhistické skalní chrámy v Dambulle a Kandy. Naši cestu zakončíme na východním pobřeží u moře. Během zájezdu bude šance vyzkoušet si šnorchlování, canyoning, splutí řeky, potápění... Dokonce bude možnost vydat se na člunech za plejtváky a delfíny.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika celodenními túrami (nalehko) v zajímavých přírodních oblastech – podrobný popis náročnosti a ubytování naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Náročnost:

Nejnáročnější pěší program absolvujete 4. den – přechod Adamovy hory (převýšení +2000 m, sestup -800 m, v závěru hodně schodů), ale lze zvolit i lehčí alternativu výstupu (+800 m), nebo i jen odpočinkový program. Dále je naplánovaný treking 7.–9. den v pohoří Knuckles – první a poslední den (12 km + 18 km) v nenáročném zvlněném terénu, prostřední den je možný nepovinný výstup na vrchol (celkem 18 km, +650 m převýšení).

Spát budeme převážně v turistických hotýlcích a lodžích. V kempu v Kitulgale a zejména v pohoří Knuckles pak bude ubytování 4 noci v pronajatých stanech, které jsou postavené pod dřevěnými přístřešky na kůlech – spí se na matracích, vybavení tábořistě je skromné, ale čisté, a jídlo, které nám naši místní průvodci připraví, je neobyčejně chutné.
Strava
snídaně, plná penze
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků), pronajaté mikrobusy/vany, tuktuky, 9x hotel ** se snídaní, 4x pronajatý stan v kempu – 1x se snídaní v Kitulgale a 3x plná penze v Knuckles Range, český odborný průvodce China Tours a místní průvodce v Knuckles Range
Zájezd nezahrnuje
šrílanské vízum – 1100 Kč, jednolůžkový pokoj – 4700 Kč
Program
Den 1
Praha – Kolombo – Negombo : letecky na Šrí Lanku a první pohodový den na břehu moře – možnost koupání a návštěvy největšího rybího trhu na ostrově.
Den 3
Negombo – Ratnapura : přes sloní sirotčinec v Pinnevalle s více než 80 slony do tzv. Města drahokamů ; odpoledne návštěva oblíbeného piknikového místa u vodopádu Bópath s možností koupání.
Den 4
Ratnapura – NP Sinharádža : návštěva dílny na zpracování drahých kamenů a primitivní štoly na jejich těžbu; poslední primární deštný prales na ostrově – asi 4hodinová procházka pralesem.
Den 5
Ratnapura – Nallathannija: nalehko zdoláme nejposvátnější přírodní místo Adamovu horu (2245 m n.m.) – vystoupáme tropickým porostem s potůčky a bystřinami a v závěru po strmých schodech na vrchol, odkud uvidíme Šrílanskou vysočinu jako na dlani. Jedná se o náročnou celodenní túru (8–10 hod.), během níž překonáme 2000 výškových metrů při cestě vzhůru a 800 metrů dolů.
Den 6
Nallathannija – Kitulgala : přejezd Šrílanskou vysočinou (cestou mohutné akácie a nedozírné čajové plantáže) do kempu u řeky Kelani – relax a koupání; možnost menšího canyoningu nebo splutí části řeky – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; večerní barbecue .
Den 7
Kitulgala – Kandy : přejezd do srdce ostrova a náboženského centra – chrám Kataragamy i Buddhova zubu ; výtečné místní vývařovny i stylové restaurace; večerní taneční vystoupení v maskách.
Den 8
Knuckles Range Corbett's Gap : nalehko třídenní přechod pohoří s výstupem na vrchol (1860 m n.m.) hřebene (variantně lze zůstat v kempu) – přes čajové a kardamomové plantáže, lesy akácií a borovic, porosty rododendronů a bambusů , v závěru přes rýžová políčka – cestou omračující příroda, vesničky plantážových dělníků, továrna na čaj i ochutnávka rýžového vína.
Den 11
Corbett's Gap – Habarana /Sígirija: východ slunce nad nedozírným údolím a sjezd z hor do úrodných plání – hinduistický funky chrám v Udadumbaře ; nádherně zdobené skalní chrámy v Dambulle ; podvečerní vyjížďka po jezeře a návštěva domorodé vesnice s milými, vždy usměvavými lidmi.
Den 0

Den 13
Nilaveli – Praha: 3denní pobyt ve kdysi oblíbeném letovisku v tamilské části ostrova, které začínají turisté znovu objevovat – pláže s bílým pískem, pozvolný vstup do moře a minimum turistů, možnost šnorchlování/potápění na korálech u NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), výletu lodí za plejtváky a delfíny , pevnost Frederick se Skokem milenců ; 15. den odpoledne přejezd autobusem napříč ostrovem do Kolomba a odlet do ČR, přílet domů 16. den.
Pořadatelem tohoto zájezdu je CHINA TOURS s.r.o., IČ 26483343.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.