Španělské Pyreneje, přírodní park Posets-Maladeta a NP Ordesa

Španělské Pyreneje, přírodní park Posets-Maladeta a NP Ordesa, Španělsko, 30.6.2018, Polopenze
Číslo zájezdu: 128297243

Španělské Pyreneje, přírodní park Posets-Maladeta a NP Ordesa

Španělsko

,Španělské Pyreneje, přírodní park Posets-Maladeta a NP Ordesa

Termín:

30.6.2018 - 7.7.2018
Další termíny

Strava:

Polopenze

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

8 dní

Doprava:

letecky  Praha0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
29 990 Kč ()


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: ŠPANĚLSKÉ PYRENEJE
Anotace
Navštívíme dva z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních parků, které leží ve střední části Pyrenejí poblíž hranic Francie a Španělska. NP Ordesa, který byl v roce 1997 zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO, úchvatné třítisícové vrcholy Monte Perdido (Ztracená hora), třetí nejvyšší vrchol Pyrenejí a Přírodní park Posets – Maladeta, který je součástí mohutného masivu s mnoha ledovci a nejvyšší horou Pyrenejí – Pico de Aneto (3404 m).
Program zájezdu
1. den zájezdu
Odlet do Barcelony, transfer do hotelu v Benasque, ubytování, večeře.

2. den zájezdu
Přejezd na parkoviště HOSPITAL, odtud kyvadlovou dopravou na BESURTU. Pěší túra údolím okolo vodopádu přes rozlehlé louky FORAU DE AIGUALLUT s meandry horské říčky (koupání), přes sedlo (2236 m) k jezeru TORO. Základní varianta (2 z 5; 5 hod.). Zpět stejnou cestou. Další varianta: přes horskou chatu RENCLUSA a stejnojmenné sedlo (2282 m) na Forau de Aigullut a k jezeru TORO (2,5 z 5; 6 hod.)

3. den zájezdu
Busem na parkoviště v údolí ESTÓS, do jednoho z nejkrásnějších údolí Posets – Maladeta, možnost dvou různě náročných tras. Všechny poskytují výhledy na rozeklané skalnaté a mohutné okolí masivu POSETS – MALADETA. Základní varianta (2,5 z 5; 4,5 hod.): výstup údolím Estós k horské chatě Estós a zpět. Těžší varianta (2,5 z 5; 5,5 hod.): výstup k lesnímu jezírku IBONET DE BATISIELLES, odtud k horskému jezeru ESCARPINOSA. Z parkoviště v údolí busem zpět do hotelu.

4. den zájezdu
Z parkoviště HOSPITAL kyvadlovou dopravou do Besurty. Výstup po travnatých svazích k hraničnímu průsmyku, vytvořenému ve skalním bloku PUERTO DE BENÁS (2444 m) – nejkrásnější vyhlídka na kulisu vysokohorského pásma Maladeta s nejznámějšími ledovci a nejvyššími vrcholky Pyrenejí včetně PICO DE ANETO. Zpět sestup do údolí, po geomorfologické stezce, okolo ruin starého hospitalu zpět na parkoviště Hospital. Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod.). Možnost prodloužení trasy na sedlo PUERTO DE LA PICADA. Přejezd do AINSY, ubytování, večeře, prohlídka starobylého opevněného centra.

5. den zájezdu
Odjezd do horského městečka TORLA, místní kyvadlovou dopravou na parkoviště PRADERA DE ORDESA, putování monumentálním kaňonem, nejnavštěvovanější přírodní atrakcí španělských Pyrenejí. Údolí říčky ARAZAS lemované divokými stupňovitými vodopády, CIRCO DE SOASO s výhledem na MONTE PERDIDO (3348 m) a působivým vodopádem COLA DE CABALLO. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod.). Zpět na parkoviště, kyvadlovou dopravou do Torly, odjezd do hotelu.

6. den zájezdu
Přejezd přes Bielsu do charakterově odlišného údolí PINETA, okružní cesta k vodopádům a kaskádám řeky CINCO s nádhernými výhledy na masiv PERDIDO s ledovci, sestup údolím k vodopádu říčky LA LARRI s krátkým výstupem na planinu La Larri obklopenou strmými stěnami hor a zakončenou vodopádem SALTO DE LARRI. Základní varianta (2,5 z 5; 4-5 hod.). Možnost zvolit lehčí variantu. Odtud zpět na parkoviště u Parador de Pineta.

7. den zájezdu
Busem do Torly, kyvadlovou dopravou na parkoviště Pradera de Ordesa, výstup na skalní římsu FAJA DE RACÓN a stezkou po úbočí pod vodopád COTATUERO, sestup do údolí. Cestou vyhlídky přes údolí Ordesy obklopené horami do údolí říčky ARAZAS i na protější mohutný skalní masiv SIERRA DE LAS CUTAS. Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod.). Možnost lehčí varianty: krátký výstup pod vodopád Cotatuero a pak stezkou Camino de Turieto údolím Ordesy do Torly. Při zpáteční cestě možnost zastávky v kamenném městečku Torla.

8. den zájezdu
Transfer na letiště, odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha – Barcelona - Prahaletištní taxy a poplatkytransfer z/na letištědopravu busem po Španělsku2x kyvadl. dopravu do NP Ordesa2x kyvadl. dopravu do PP Maladeta 3x ubytování v hotelu v údolí Benasque4x ubytování v hotelu v Ainsa7x polopenziprůvodce
Cena nezahrnuje
vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
1lůžk. pokoj 4500 Kč (povinné při nedoobsazení)komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč
Nástupní místa
30.06. - 07.07. odjezd Praha

Přehled nástupních míst najdete ZDE
Podnadpis
PŘÍRODNÍ PARK POSETS-MALADETA A NP ORDESA
Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan ...)
hotel
Pořadatelem tohoto zájezdu je REDOK TRAVEL, s.r.o., IČ 25258281.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK