Okruh Kubou - Havana, Topes de Collantes, Trinidad, Cayo Santa Maria

Okruh Kubou - Havana, Topes de Collantes, Trinidad, Cayo Santa Maria, Kuba, 26.2.2018, Snídaně
Číslo zájezdu: 120009280

Okruh Kubou - Havana, Topes de Collantes, Trinidad, Cayo Santa Maria

Kuba

, Hotel starstarstarOkruh Kubou - Havana, Topes de Collantes, Trinidad, Cayo Santa Maria

Termín:

26.2.2018 - 9.3.2018
Další termíny

Strava:

Snídaně

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

12 dní

Doprava:

letecky  Praha0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
69 300 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Havana (3 noci se snídaní), Topes de Collantes (1 noc s polopenzí), Trinidad (2 noci s polopenzí), Cayo Santa Maria (4 noci s ALL INCLUSIVE)
Kategorie hotelu: *****
Popis zájezdu

Jedná se o kombinovaný poznávací zájezd na Kubě na 10-11 nocí, s ubytováním v hlavním městě Havaně, v krásné přírodě v hotýlku Guajimico nedaleko od francouzského koloniálního města Cienfuegos či vysoko v horách v Topes de Collantes v hotelu Los Helechos, v hotelu na karibské pláži u Trinidadu nebo přímo ve městě Trinidadu a na překrásném panenském ostrůvku Cayo Santa Maria. Poznejte krásy koloniálních měst Havana, Cienfuegos, Trinidad či Remedios. Zavítejte s námi do úchvatné přírody národních parků ve Vinales a Guanayara u Trinidadu. Po zbytek týdne si můžete užívat slunečné pláže a křišťálově čisté vody na Cayo Santa Maria. Zažijte neopakovatelnou atmosféru tohoto ostrova se skleničkou rumu a v rytmu salsy.


MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ ZÁJEZDU = 12 OSOB


Poznávací okruh po Kubě s česky mluvícím průvodcem a relaxace na bělostných plážích ostrůvku Cayo Santa María.

Popis Lokace
HAVANA:

Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova. Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou. Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury. Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka. Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ("Museo de Bellas Artes"), balet ("Ballet Nacional de Cuba"), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí "Plaza de la Revolución", "Cabaret Tropicana", "Malecón" (promenáda) a "La Rampa" (moderní centrum). Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.


CAYO SANTA MARIA:

Tento ostrůvek je součástí souostroví „Jardines del Rey“ při severním pobřeží Kuby. Zdejší ekosystém byl vyhlášen organizací UNESCO Rezervací biosféry. Tyto ostrovy jsou vyhledávaným turistickým střediskem díky překrásným bělostným plážím, jež jsou omývány křišťálově čistou tyrkysovou vodou Atlantského oceánu. Hotelová zařízení se nachází na třech hlavních ostrovech: Cayo Santa Maria, Cayo Ensenachos a Cayo las Brujas. Krom nádherných pláží stojí za zmínku i vnitrozemí ostrovů pokryté mangrovníky a bujnou vegetací, která je domovem řady endemických živočichů a rostlin. Spatřit zde můžete třeba krásné růžové plameňáky, kormorány, leguány, jutía a celou řadu dalších ptáků (Tocororo – národní ptáček), měkkýšů a podmořských ryb a živočichů, jako například kapustňáka. Ostrovy spojuje s pevninou hráz „Pedraplen“ dlouhá 48 km, která byla vybudována v roce 1989 a spojuje většinu přilehlých ostrovů. Na Cayo Santa Maria se pohodlně dostanete též letecky z Havany. Krásné a klidné moře naleznete především na panenském ostrůvku „Cayo Ensenachos.“ Pláže Cayo Santa Maria čítají celkovou délku 13 km. Pro volný čas doporučujeme návštěvu místního delfinária, výlet z maríny na katamaránu za potápěním nad korálovým útesem anebo si lze zapůjčit u hotelu automobil a vydat se na výlet do kubánského středozemí. V takovém případě pak zavítejte do historického koloniálního města Remedios nebo 100 km vzdálené hlavní město celé provincie, „Santa Clara.“ Jako celodenní výlet pak neváhejte navštívit překrásný Trinidad na jižním pobřeží Kuby, vzdálený 200 Km. Na Cayo Santa Maria se nachází velmi kvalitní hotely citlivě zakomponované do okolní krajiny mezi zelenými palmami, tropickými rostlinami a tyrkysově modrým mořem.


TRINIDAD - SANCTI SPIRITUS:

Centrální provincie Sancti Spíritus se pyšní privilegiem dvou z prvních sedmi měst založených na ostrově v 16. století prvním kubánským guvernérem Diegem Velázquezem de Cuéllar: Espíritu Santo a Santísima Trinidad.
Obě byla založena v roce 1514 a jméno prvního z nich nese celá provincie. Jde o úrodné území, kde nalezneme jedno z nejvýznamnějších pohoří Sierra del Escambray a kde jsou též klidné a zároveň nejkrásnější karibské pláže okolo poloostrova Ancón. Ačkoliv samo hlavní město provincie nabízí řadu významných historických památek, je to bezpochyby Trinidad, právem nazývaný město-muzeum, kde se nachází jeden z nejúplnějších a nejlépe zachovaných koloniálních komplexů na americkém kontinentě, vyhlášený památkou UNESCO v roce 1988. Toto město zve k procházce po klidných dlážděných ulicích a početných náměstích, k objevování historie na každém kroku, pečlivě chráněné v půl tuctu muzeí nebo v rozsáhlých panských domech z 18. a 19. století s balustrádami, verandami a mřížemi z tepaného kovu a střechami z kreolských tašek, kde je cítit stejná atmosféra, jakou zažili cestovatelé již před staletími, například německý vědec Alexander de Humboldt.


VIÑALES:

Národní park „Valle de Viňales“ (cca 25 km na sever od Piňar del Rio) o rozloze 21 600 hektarů láká svými krásami návštěvníky z celého světa. Z rovinaté krajiny s červenou zeminou se pozvolna zvedají zelené porostlé zbytky prastarých vápencových horských masivů, které jsou zevnitř vyhlodány podzemními vodami a zvnějšku obroušeny erozí do zvláštních, zaoblených tvarů, Mogotes, kde roste řada endemických rostlinných druhů a žije mnoho ptáků. Hotový ráj pro milovníky přírody.

CIENFUEGOS
Cienfuegos je jednou z nejmladších kubánských provincií a pro svůj vzhled je nazývána Perlou Jihu. Hlavní město, jinak také přezdívané „Město tisíce ohňů“ je neuvěřitelně krásné a čisté, bylo založeno roku 1819 pod názvem Fernandina de Jagua. Toto město bylo dříve místem světového obchodu s cukrovou třtinou a cukrem. Mezi památky, které byly uchovány do dnešních dnů, a patří mnohé paláce, parky, divadla, kostely, restaurace a promenády sahající téměř až k pobřeží, které slouží jako místo setkání pro místní obyvatele. Určitě nezapomeňte navštívit divadlo Terry či Palacio de Valle. Město Cienfuegos je velmi dobrou základnou k průzkumu dalších částí provincie. K dispozici je hned několik lokalit, ke kterým se můžete vydat během jednodenního výletu. Nedaleko centra města se nachází krásná pláž Rancho Luna. Dno zde nabízí rozmanitou flóru a faunu a řadu útesů, tunelů a dalších útvarů. Na dně leží řada vraků, jež je možné spatřit na 46 místech. Kuriozitou je korálový sloup známý jako Notre Damme dosahující výšky šesti metrů.

TOPES DE COLLANTES / PARQUE GUANAYARA
Topes de Collantes je vysokohorské středisko přímo v srdci nejkrásnějšího kubánského pohoří Sierra del Escambray. Okouzlí Vás zde hluboké lesy plné palem, borovic a eukalyptů, ale také dalších atypických endemických zástupců kubánské flory i fauny, z nichž žádné nejsou pro člověka nebezpečné. Nespatříte zde žádné jedovaté hady, pavouky či nebezpečný hmyz. V oblasti Sierra del Escambray se nachází celá řada národních parků, z nichž nejznámější jsou El Nicho, Guanayara, Altiplano, El Cubano nebo Codina. V těchto parcích jsou vyznačené turistické stezky, ta nejkrásnější končí u nádherných vodopádů: Salto de Caburní (62 m), Salto del Rocio a Salto Vega Grande. Obujte si pevné boty, neboť oba jsou dostupné pouze po úzké a často blátivé stezce. Můžete si také zaplavat v chladnější vodě pod vodopády.
Popis ubytování
CUBA AUTENTICA - POZNÁVACÍ OKRUH KUBOU + POBYT NA CAYO SANTA MARIA (10-11 NOCÍ) / MELIÃ LAS DUNAS 5*****:

Hotel Copacabana 3* se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, bezpečnostním trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní televizí a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“, a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje internetem, v lobby hotelu WIFI, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavné programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdálené pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a "Acuario Nacional de Cuba" s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.Hotelový komplex Memories Paraiso-Azul 5* se nachází jen pár metrů od překrásné bílé písčité pláže v severní části ostrova Cayo Santa Maria. Areál hotelů je obklopen krásnou tropickou zahradou, jež je domovem řady zdejších mořských ptáků. První část komplexu - "Azul" má k dispozici 720 klimatizovaných pokojů, druhá část komplexu "Paraiso" disponuje 654 klimatizovanými pokoji se sociálním zařízením, denně doplňovaným minibarem, kávovarem, trezorem, vysoušečem vlasů, žehlící soupravou, telefonem, CD/USB přehrávačem a satelitní televizí. Všechny pokoje mají vlastní balkon či terasu. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Santiago“ či „Remedios“ nebo v některé ze sedmi specializovaných a la carte restaurací. V areálu je k dispozici 9 barů, včetně pěkného snack baru „Route 66“, který je hotelovým hostům k dispozici 24 hodin denně. V resortu je fitness centrum a wellness centrum s vířivkou, saunou a masážemi, 3 bazény a dětské brouzdaliště, miniklub s celodenním programem pro děti. Nechybí zde aerobik, kurzy salsy, španělštiny a potápění, jízda na kole, různé hry, animační programy, noční představení a diskotéka. Na hotelové pláži je možné využít širokou škálu vodních sportů, například šnorchlování, kajaky, vodní lyže, windsurfing nebo katamarán. Hotelovým hostům jsou k dispozici lehátka a slunečníky. Příznivci sportu uvítají tenisové, basketbalové a volejbalové kurty nebo stolní tenis. Hotel má zdravotnickou službu, směnárnu, obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby, prádelnu, salón krásy, internet a hlídané parkoviště. Pro výlety do okolí si můžete u hotelu zapůjčit automobil, kolo anebo domluvit projížďku na koni či výlet za sportovním rybařením nebo do delfinária.

Strava

Havana - ubytování se snídaní, Guajimico / Topes de Collantes - ubytování s polopenzí, Trinidad - ubytování s polopenzí, Cayo Santa Maria - ubytování s ALL INCLUSIVE

Program
1. DEN (PRAHA/HAVANA)Ráno před odletem, setkání se zástupcem CK v letištní hale Terminálu 2, letiště Praha - Václav Havel, odbavení do Paříže či do Curychu.

Přílet do Havany na letiště José Martí ve večerních hodinách totožný den (časový posun mezi Kubou a ČR = -6 hodin).

Transfer s česky hovořícím průvodcem do hotelu Copacabana 3*.

Přivítání v hotelu se skleničkou welcome drinku.

Ubytování v hotelu Copacabana 3* na 3 noci. (Při programu poznávacího zájezdu na 11 nocí, ubytování v Copacabana na 4 noci)2. DEN (HAVANA) - PROHLÍDKA MĚSTA S PRŮVODCEM V ČESKÉM JAZYCESnídaně v hotelu.

09:00 – začátek CITY TOUR („Habana Vieja“) – odjezd klimatizovaným autobusem s průvodcem v českém jazyce.

Prohlídka „Plaza de la Revolucion“, panoramatická projížďka čtvrtí Vedado, Kolumbův hřbitov, La Rampa.

Návštěva exteriérů komplexu pevností „El Morro“ a „La Cabana“, s nejkrásnější vyhlídkou na město.

Procházka Starou Havanou – 4 náměstí - Plaza de la Catedral, Plaza de las Armas, Plaza Vieja, Plaza de San Francisco.

Návštěva 1 zajímavého typického objektu (továrna na výrobu doutníků, muzeum rumu, Palacia de la Artesania, Conde Villanueva apod.)

13:00 oběd ve Staré Havaně (tříchodové menu s jedním nápojem)

14:30 návrat do hotelu přes promenádu Malecón.Volné odpoledne k odpočinku, nákupům v blízkém supermarketu, koupání v bazénu či v moři.

V 19:30 možnost fakultativní návštěvy kabaretu „Tropicana“ s večeří ve slavném „doutníkovém domě – Casa del Habano“.3. DEN (HAVANA) - CELODENNÍ VÝLET DO VINALESSnídaně v hotelu.

08:00 – Odjezd klimatizovaným autobusem z hotelu do Vinales.

Zastávka na úchvatných vyhlídkách nad údolím – Los Jazmines, La Ermita.

Návštěva indiánské jeskyně „Cueva del Indio“ s projížďkou na lodičce po podzemní říčce San Vicente.

Procházka po soukromé farmě, kde se mimo jiné pěstuje tabák, bavlnovník, banány…

Panoramatická prohlídka nástěnné malby „Mural de la Prehistoria“.

Kolem 18:00 příjezd zpět do hotelu v Havaně.Večer volný program(Při pobytu na 11 nocí se přidává navíc 1 noc v Havaně, volný program)4. DEN (GUAMA / CIENFUEGOS / GUAJIMICO)Snídaně v hotelu

V 08:30 – Odjezd klimatizovaným autobusem s česky hovořícím průvodcem do oblasti národního parku „Cienaga de Zapata“. Volný program v Guamá.

Možnost návštěvy největší chovné farmy krokodýlů na Kubě.

14:00 - Následuje přesun do francouzského koloniálního města Cienfuegos a zde prohlídka města.

18:00 - 19:00 Příjezd do hotelu Los Helechos 3* v horách ve středisku Topes de Collantes (Alternativní hotel: Villa Guajimico 3*, 50 km za Cienfuegos) a ubytování na 1 noc s polopenzí.5. DEN (TOPES DE COLLANTES / GUANAYARA / TRINIDAD)08:30 - Po snídani následuje přesun do nejkrásnějších hor Kuby - Sierra del Escambray. S autobusem vyšplháte do 40 km vzdáleného městečka Topes de Collantes. Odsud Vás do národního parku Guanayara dovezeme na korbě náklaďáku neboť pro automobily a autobusy nejsou horské cesty sjízdné. Výlet parku zakončíme obědem v restauraci Casa la Gallega.

13:00 - Odjezd z hor do koloniálního městečka Trinidad a zde v odpoledních hodinách city tour s návštěvou jednoho místního muzea a ochutnávkou typického koktejlu Canchanchara.Ubytování v Trinidadu na 2 noci s polopenzí - hotel Ancon 3* nebo Costasur 3* na pláži Playa Ancon nebo v srdci města Trinidad v hotelu Las Cuevas 3*** nebo soukromé ubytování (casas particulares).6. DEN (TRINIDAD)Volný program, relaxace na krásné karibské pláži "Playa Ancón".7. DEN (TRINIDAD/CAYO SANTA MARIA)08:30 - Po snídani v hotelu následuje přejezd na 220 km vzdálený panenský ostrov Cayo Santa Maria. Během cesty na Cayo navštívíme moderní univerzitní město Santa Clara a jeho dominantní památku - pomník Ernesta Che Guevary a jeho mauzoleum. 40 Km za Santa Clarou nás čeká poslední zastávka a tou bude prohlídka jednoho z nejstarších měst Kuby - Remedios. Poté již následuje příjezd na panenský ostrov Cayo Santa Maria a zde ubytování na zbylé 4 noci v luxusním 5***** hotelu Meliá las Dunas 5* nebo Memories Paraiso 5*).ROZLOUČENÍ S PRŮVODKYNÍ A ŘIDIČEM A NÁSLEDUJE POBYT NA TOMTO PANENSKÉM OSTROVĚ V REŽIMU ALL INCLUSIVE.7. - 11. DEN (CAYO SANTA MARIA)Volné dny: Relaxace na pláži, sluníčko, šnorchlování a ochutnávání kubánských nápojů v rytmu salsy.

Ubytování na Cayo Santa Maria: hotel Memories Paraiso-Azul 5* - ALL INCLUSIVE.11. DEN (CAYO SANTA MARIA/HAVANA)Snídaně v hotelu.

V dopoledních hodinách odjezd zpět do Havany na letiště José Martí, kde Vás již bude očekávat zástupce CK, aby Vám pomohl s odbavením a předešel tak případným problémům s letenkami, vízy a zavazadly.

Odlet ve večerních hodinách.12. DEN

Přílet do PrahyZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENAMINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ = 12 OSOB !!!
Cena zahrnuje
Leteckou přepravu v ekonomické třídě Praha - Havana - Praha (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu)
Přivítání na letišti v Havaně s česky hovořícím průvodcem/delegátem
Transfer z letiště v Havaně do hotelu Copacabana 3* s česky hovořícím průvodcem/delegátem
3 noci v Havaně v hotelu Copacabana 3* - se snídaní (Při pobytu na 11 nocí, v Havaně 4 noci)
Welcome drink v hotelu v Havaně
Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (cca 5 hodin)
Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.)
Oběd ve světoznámé restauraci "La Bodeguita del Medio" (tříchodové menu s nápojem)
1 noc v hotelu Los Helechos 3*** nebo Guajimico 3*** či podobný s polopenzí
2 noci v Trinidadu v hotelu Ancon 3*** nebo CostaSur 3*** nebo Las Cuevas 3*** nebo ubytování v soukromí (casa particular) – s polopenzí
4 noci na Cayo Santa Maria v hotelu Meliá las Dunas 5***** nebo Memories Paraiso 5*****– ALL INCLUSIVE
Transfer z Cayo Santa Maria na letiště José Martí v Havaně (s lokálním průvodcem)
Česky mluvící průvodce a autobus k dispozici do příjezdu na Cayo Santa Maria
Přeprava klimatizovaným busem
Návštěva Vinales - celodenní výlet se vstupem do Indiánské jeskyně
Návštěva Guama - volný program
Návštěva historického města Cienfuegos
Návštěva národního parku "Guanayara" s obědem
Návštěva historického města Trinidad s návštěvou jednoho musea a ochutnávky místního koktejlu Canchanchara
Návštěva města Santa Clara a vstup do mausolea Che Guevary
Návštěva historického města Remedios
Asistence průvodce/delegáta při odbavování na letišti v Havaně
Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
Vstupní vízum - cena 850 Kč
Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (51 Kč-139 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění)
Fakultativní výlety
Stravování a vstupy mimo stanovený program
Spropitné pro průvodce a pro řidiče
Pořadatelem tohoto zájezdu je KENTLUCKY s.r.o., IČ 26475693.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK